NOVÝ SVĚT MORAVSKÉHO PODZIMU: LIDSKÝ HLAS

HAMILTON
CANGELOSI
KOSINSKI & BROSCIOUS
AKIHO
POULENC

BRUCE HAMILTON
Interzones pro vibrafon a zvukový pás

CASEY CANGELOSI
A Cool Garget pro tamburínu a zvukový pás

GENE KOSINSKI, TIM BROSCIOUS
360 pro dva hráče na bicí nástroje

ANDY AKIHO
to wALk Or ruN in wEst harlem pro soubor bicích nástrojů

FRANCIS POULENC / arr. MARTIN OPRŠÁL
La Voix humaine (Lidský hlas) pro soprán a soubor bicích nástrojů

 

Jana Vondrů soprán
Percussion Ensemble JAMU (Lenka Titzová, Martin Kučík, Filip Zázvorka, David Paša, Jakub Kub, Adéla Spurná, Anežka Nováková), pedagogické vedení Martin Opršál
Dominik Gál klavír
dirigent Patrik Červák

 

režie Zuzana Fischer
light-design Andrej Ferencz

 

Program Nového světa Moravského podzimu ke stažení zde.

 

19. – 21. 10. 2023
NOVÝ SVĚT MORAVSKÉHO PODZIMU
2. ročník festivalového projektu studentů a studentek JAMU

dramaturgie Adéla Spurná, David Paša, Aneta Kubů, Josef Paik, Martin Janda

koordinace Zuzana Palaniyappan

Festival Nový svět Moravského podzimu měl svou slavnou premiéru před dvěma roky. Zrodil se z iniciativy tří tehdejších studentek Katedry hudební produkce JAMU: Kataríny K andrikové, Elišky Kratěnové a Emy Tresové, které byly podepsány pod nápaditou dramaturgií čtyř „novosvětských“ koncertů, nad níž strávily dlouhé měsíce v rámci výuky předmětu praktická dramaturgie (i mimo ni). Objevovaly pro sebe skladby, uvažovaly o jejich interpretech, hledaly programové souvislosti, zároveň s noblesou překonávaly překážky, které dramaturgie i organizace festivalu vždy nutně přináší. Jejich úsilí přineslo své plody – Nový svět se nadmíru povedl, početnému publiku nabídl jedinečné hudební zážitky a dramaturgyním (vedle úlevy, radosti a nových zkušeností) dodal ujištění, že úkol zvládly na jedničku s hvězdičkou.

Tím to mohlo skončit, původně se totiž o Novém světu uvažovalo jako o jednorázovém projektu. Ale… Do předmětu praktická dramaturgie se následně přihlásili další studenti, tentokrát hudebníci, kteří přijali výzvu a pilně začali pracovat na dramaturgii druhého ročníku. Bicisté Adéla Spurná a David Paša, fagotisté Aneta Kubů a Josef Paik a multimediální skladatel Martin Janda nachystali atraktivní a dramaturgicky promyšlené programy, ve kterých prolnuli svá oborová zaměření s novými poznatky. Nový svět žije dál, znovu láká na neopakovatelné koncerty, dokazuje vyspělost a kreativitu studentů a v neposlední řadě posiluje vazbu mezi Filharmonií Brno (pořadatelkou Moravského podzimu) a JAMU. Je na co se těšit!

Vítězslav Mikeš
dramaturg Moravského podzimu a vyučující předmětu praktická dramaturgie na JAMU

Lorem Ipsum
Informace o předprodeji vstupenek naleznete zde.
Začátek události:
20/10/2023
pátek – 19:00
Místo konání:
Orlí 19